Puszcza Białowieska w zimie zamienia się w idelane miejsce do biegania na nartach.

Śnieg leży tu długo i narty stają się najlepszym sposobem zwiedzania lasu. Trasy są stosunkowo płaskie a ich trudność zależy bardziej od długości, którą można dowolnie reulować, wybierając się na mniej lub bardziej odległe wycieczki. Zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze znajdą tu warunki na miarę swoich możliwości.

Głowne leśne trakty, tzw. tryby, są regularnie odśnieżane, tworząc wspaniałe trasy dla biegówek. Ślad trzeba robić samemu tak więc najlepiej sprawdzają się narty terenowe, tzw. backcountry. Nie ma specjalnie wytyczonych szlaków ale szlaki letnie, turystyczne i Nordic Walking, sprawdzają się wystarczająco. Wyprawa w środku zimy do pierwotnego lasu to niesamowite przeżycie. Leśne trakty otoczone monumentalnymi drzewami tworzą malownicze, zaśnieżone tunele. Zobaczymy zamarźnięte olsy i rozlewiska rzek. Widoki zapierają dech w piersiach. Niewiele osób wie, że zimowe sceny filmu ?Opowieści z Narnii? kręcone były właśnie tutaj.

Na trasie łatwo też spotkać zwierzęta: jelenie, sarny, zające, lisy, dziki, kuny, łasice no i, oczywiście, największą atrakcję Puszczy Białoweiskiej ? żubra. Zima jest najlepszą porą roku do obserwacji tych zwierząt. Zbierają się one w duże stada liczące po kilkadziesiąt sztuk i przebywają w okolicach paśników do których na nartach można dotrzeć z Masiewa w kilkadziesiąt minut. Czasem, przy odrobinie szczęścia, zobaczymy małe grupki żubrów lub pojedyńcze osobniki na Polanie Masiewskiej, spacerując przez wieś. Ale wyprawa na nartach do lasu daje niemal gwarancję na zobaczenie tych królewskich zwierząt. Bieganie na nartach staje sięnaszym narodowym sportem, popularnym zarówno wśród rodzin z dziećmi jak i osób poszukujących wyczynowych wyzwań. Dzięki nartom biegowym w Puszczy Białowieskiej poznacie nowe oblicze zimy? Jeśli chcielibyście uzyskać porady dotyczące biegania na nartach i kupić sprzęt, polecamy www.nartybiegowe.biz.pl 

Przejdź do galerii

Kontakt

Folwark Stare Masiewo

Stare Masiewo 17
17-220 Narewka

Zadzwoń lub napisz

+48 509 744 625

folwark@staremasiewo.pl