Tryba

 

Tryba to bardzo charakterystyczny dla wschodniego Podlasia drewniany dom z bali, ustawiony szczytem do wiejskiej drogi, z gankiem wychodzącym na słoneczna, południową stronę masiewskiej polany. 

 

Budynek zbudował Teodor Marczuk który w latach 40-tych, tuż po zakończeniu wojny, wraz z pozostałymi mieszkańcami Masiewa wrócił z wysiedlenia do spalonej przez niemieckich okupantów wioski. Cała zagroda zachowała oryginalny, podłużny układ zabudowań gospodarczych, charakterystyczny dla wsi typu szeregówki, datujący się z czasów reformy gospodarczej przeprowadzonej w XVI wieku przez Królową Bonę (tzw. pomiara włóczna). Urokliwość drewnianych obiektów, studnia z żurawiem, wyrastająca z ziemi piwniczka - to walory nadające zagrodzie charakter prawdziwie skansenowy, jak z albumów ze starą fotografią.

 

W 2011 roku Tryba przeszła gruntowny remont i przy zachowanej oryginalnej architekturze i konstrukcji jest to obecnie komfortowy całoroczny dom w którym na parterze i poddaszu zamieszkać może wygodnie 10 dorosłych osób.

 

Na parterze Tryby znajduje się przestronna, kompletnie wyposażona kuchnia, łącząca wygody nowoczesności (lodówka, kuchnia elektryczna z piekarnikiem) z tradycyjnym kuchennym piecem kaflowym, oddającym w pełni klimat wiejskiego domu. Duży stół jadalny z wygodnymi ławami, leżanka na zapiecku, klimatyczne, stare lampy, okna wychodzące na zalane zielenią podwórko, wszystko to sprawia że kuchnia jest idealnym miejscem do spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół, o każdej porze roku. No ale w chłodniejsze lub w zimowe wieczory, przy napalonym piecu, jest tu chyba najprzyjemniej...

 

Obok kuchni znajdują się dwie osobne sypialnie, ogrzewane wspólnym, kaflowym piecem ścianówką. W pierwszej sypialni znajduje się podwójne łóżko, biblioteczka pełna książek i duży telewizor. W drugiej sypialni, oprócz podwójnego łóżka, znajduje się także łóżko piętrowe, idealne dla towarzyszących rodzicom dzieci. Na parterze znajduje się też wygodna, nowoczesna łazienka.

 

W sumie na parterze Tryby jest dość miejsca dla czwórki dorosłych i towarzyszących im dzieci.

 

Przy większej ilości gości dodatkowe dwie sypialnie, wraz z osobną łazienką, znajdują się na poddaszu. W obu pokojach łóżka podwójne i pojedyncze, na których nocować może w sumie do 6 osób. Posiadamy też łóżeczka dla małych dzieci.

 

Prawdziwym atutem Tryby jest jej duży, gęsto zarośnięty ogród. Wśród starych drzew owocowych i ozdobnych, kwitnących krzewów dorośli odnajdą idealne miejsca do odpoczynku a dzieci w każdym wieku miejsce do bezpiecznej zabawy. Pamiętajcie o mieszkających tam zwierzętach - one uwielbiają Wasze towarzystwo!

Przejdź do galerii Tryba

Kontakt

Folwark Stare Masiewo

Stare Masiewo 17
17-220 Narewka

Zadzwoń lub napisz

+48 509 744 625

folwark@staremasiewo.pl