Zaharoda

Zaharoda to stary dom ze świerkowych bali, który pomimo kapitalnego remontu w środku, nie stracił nic ze swojego oryginalnego uroku.

Zaharoda jest klasycznym przykładem podlaskiego budownictwa ludowego ze wschodnich kresów Polski. Dom należał do rodziny państwa Kiczkajłów i jak pozostałe domy we wsi Masiewo zbudowany był po wojnie, kiedy wysiedleni ze spalonej w 1941 roku mieszkańcy wrócili do Masiewa i rozpoczęli odbudowę swoich domostw.

Nasi goście dostają do dyspozycji cały dom, oferujący wygodne zakwaterowanie przez cały rok. W domku może zamieszkać maksymalnie 8 osób. Do dyspozycji gości jest też całe, ogrodzone sztachetowym płotem podwórko. Stara piwniczka, obora i stodoła, klasyczne wiejskie rabaty pełne kwiatów od wczesnej wiosny do później jesieni tworzą niepowtarzalny klimat otoczenia domu, dając możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu wśród charakterystycznych wiejskich zabudowań. Do dyspozycji najmłodszych piaskownica oraz drabinki i huśtawki.

Sercem domu jest przestronna kuchnia z zachowanym oryginalnym piecem kaflowym i charakterystyczną leżanką. Do dyspozycji Gości wyposażona kuchnia: lodówka, kuchenka elektryczna, naczynia, sztućce itp.

W głównej izbie znajduje się wygodne, podwójne łóżko, duży telewizor oraz regał z książkami o różnej tematyce na deszczowe dni i wieczory. Z wychodzących na południowy-zachód okien rozpościera się widok na polanę Masiewską i ciemną granicę lasu, nad którą obserwować można przepiękne zachody słońca.

W drugim pokoju podwójne piętrowe łóżko, idealne dla dzieci, oraz łóżko podwójne dla dorosłych. Oryginalny kaflowy piec nie tylko ogrzewa dom w chłodne dni ale nadaje wnętrzu prawdziwie wiejski charakter.

Na parterze znajduje się też nowoczesna łazienka z kabiną prysznicową. Cywilizacyjne udogodnienia w łazience i kuchni pozwalają zachować komfort obcowania z prawdziwie skansenowym obiektem drewnianej architektury Podlasia.

Dodatkowa sypialnia znajduje się na poddaszu. W przestronnym, słonecznym pokoju znajduje się jedno podwójne i jedno pojedyncze łóżko.

Nic nie smakuje lepiej od porannej kawy lub posiłków spożywanych przy drewnianym, ogrodowym stole, z widokiem na ścianę lasu z każdej strony otaczającą sielską wioskę...

Przejdź do galerii Zaharoda

Kontakt

Folwark Stare Masiewo

Stare Masiewo 17
17-220 Narewka

Zadzwoń lub napisz

+48 509 744 625

folwark@staremasiewo.pl